Do uroczystości ślubowania pierwszoklasiści przygotowywali się już od początku roku szkolnego, by 18 października 2017 roku zaprezentować swoje umiejętności. Trema nie lada, zwłaszcza kiedy wśród gości są Sekretarz Miasta p. Agnieszka Mysłowska, Kierownik Referatu Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie p. Tomasz Głowacki, Pastor Parafii Ewangelicko-Reformowanej p.Tomasz Pieczko, Dyrektor Przedszkola nr1  p. Monika Laskowska, Przewodnicząca Rady Rodziców  p. Urszula Kowalska  oraz  rodzice i  przedstawiciele starszych kolegów i koleżanek. Pierwszoklasiści swoimi występami udowodnili, że są gotowi zostać uczniami i mogą być przyjęci do braci szkolnej SP nr2 w Zelowie. Dumnie wypowiadali słowa ślubowania składane na sztandar szkoły. Wiele emocji u najmłodszych uczniów i ich rodziców wywołał moment pasowania na ucznia. Dużą atrakcją okazał się podpis na Akcie Ślubowania. Każdy pierwszak na pamiątkę tego  uroczystego dnia otrzymał dyplom. Nie zabrakło również słodkiego  poczęstunku przygotowanego przez rodziców pierwszoklasistów.
W trakcie tej niezapomnianej i pełnej wrażeń uroczystości padło wiele ciepłych życzeń.  Za całe mnóstwo praktycznych i słodkich upominków serdecznie dziękujemy naszym gościom, szkolnej Radzie Rodziców,  kolegom i koleżankom z klas II-III. Szczególne podziękowania składamy sponsorom upominków dla dzieci p. Krzysztofowi Adamczykowi, p. Markowi Plucińskiemu, p. Piotrowi Tokarczykowi. Wyjątkowe podziękowania kierujemy w stronę pań Marzeny Nawrockiej i Izabeli Pospiszył, które pozyskały środki na zakup prezentów dla naszych nowych uczniów.

{gallery}rs_17_18/slubowanie1{/gallery}