W Andrzejki uczniowie klasy VIIa i IVa gościli znawcę lasu – leśnika p. Dariusza Gumulskiego, który opowiadał o funkcjonowaniu ekosystemu leśnego oraz pracy leśnika. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jak zmierzyć wysokość drzewa i obliczyć jego wiek w żywym okazie oraz ściętym drzewie, a także co właściwie należy do obowiązków leśnika.  To nie tylko spacer po lesie i obserwacja przyrody, ale to ciężka i odpowiedzialna praca w spiekocie, kurzu i błocie, tylko dla pasjonatów. Ciekawym przeżyciem dla uczniów było  poznanie akcesoriów związanych  bezpośrednio z pracą w lesie. Można było obejrzeć ryszpok, średnicomierz, wysokościomierz, dalmierz, poznać ich działanie i przeznaczenie. Ponieważ zima za pasem, pan leśniczy opowiedział nam, na czym polega i jak wygląda zimowa pomoc dla zwierząt leśnych. Podczas swojej gawędy przekonywał, że racjonalna gospodarka leśna jest konieczna dla ochrony lasów i jego mieszkańców.

{gallery}rs_17_18/lesnik{/gallery}