Mikołajki to zwyczaj obchodzony na cześć świętego Mikołaja – biskupa Miry. Legenda głosi o wielkiej pobożności biskupa. Przez całe swoje życie pomagał biednym i potrzebującym. Był człowiekiem niezwykle skromnym, a wszystko co posiadał, rozdał biednym. Dary te przekazywał anonimowo – stąd tradycja „podkładania” prezentów, która kultywowana jest po dziś dzień. Każdego roku 6 grudnia wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekują na pojawienie się staruszka w czerwonym płaszczu. Nie wszyscy jednak mogą zobaczyć się z nim. Ale mają nadzieję, że pozostawi dla nich choć maleńki prezent.

Nasi uczniowie mogli spotkać się ze świętym Mikołajem. Jak co roku zawitał w naszej szkole w towarzystwie uroczych Śnieżynek. Rozdawał drobne upominki i słodycze. Swoją obecnością sprawił wszystkim dzieciom ogromną radość.

Do zobaczenia za rok, Święty Mikołaju!