W poniedziałek 30 kwietnia uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Apel  rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru  i odśpiewaniem hymnu państwowego. W części oficjalnej występujący przypomnieli, jak wielką wartość stanowią słowa: Ojczyzna, Polska, Naród. To właśnie święta narodowe zmuszają nas do refleksji o tych jakże istotnych sprawach.
Później wysłuchaliśmy, jak doszło do powstania pierwszej polskiej konstytucji. Na scenie pojawili się posłowie Sejmu Wielkiego, którzy doprowadzili do uchwalenia pierwszej ustawy rządowej w Polsce. A ostatni król Rzeczpospolitej cierpliwie tłumaczył, jak ważną rolę w życiu każdego narodu spełnia konstytucja. Nie mogło zabraknąć pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru i solistów.
Dekoracja utrzymana w narodowych barwach dodawała uroczystości patosu i podniosłości. Pięknie prezentowała się również społeczność szkolna w biało-czerwonych kotylionach. Szkoła włączyła się również w główne obchody 227. rocznicy uchwalenia konstytucji, które miały miejsce 3 maja 2017r. w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie.

{gallery}rs_17_18/maj_3{/gallery}