22 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Buczku odbył się VIII Festiwal Piosenki Dziecięcej. W Festiwalu wzięły udział dzieci ze szkół i domów kultury z kilkunastu miejscowości m.in. z Wielunia, Zduńskiej Woli, Złoczewa, Szczercowa, Kleszczowa, Ostrzeszowa, Łasku.
W kategorii solistów klas I – III „Dwójkę” reprezentowała Maja Plucińska, która zaśpiewała piosenkę pt. „Bieszczady”. W licznie obsadzonej kategorii Maja uplasowała się na trzecim miejscu.
W kategorii zespołów ze szkół podstawowych zaprezentowało się kilkanaście grup wokalnych. Z naszej szkoły wystąpił duet wokalny „Dwójeczki” w składzie: Zuzanna Kopala i Adrianna Sikora. Dziewczynki są uczennicami klasy Ib. Młode wokalistki pięknie wykonały piosenkę pt. „Przed siebie w dal” i wraz z tercetem z domu kultury w Zduńskiej Woli uplasowały się na pierwszym miejscu!
Gratulujemy!

{gallery}rs_17_18/piosenka_dziecieca{/gallery}