W dniu 13 czerwca 2018r. drużyna w składzie Bartosz Stępnik i Mateusz Szczepański z klasy IVa reprezentowała naszą szkołę w Zwiadzie Ekologicznym odbywającym się z okazji Dnia Ochrony Środowiska w Szkole Podstawowej w Bujnach Szlacheckich. Konkurs tematyką obejmował zagadnienia dotyczące ekosystemu lasu i ochrony środowiska. Zmagania uczestników odbyły  się w dwóch etapach -testu wiedzy i zespołowego biegu terenowego z zadaniami teoretycznymi i sportowymi. W klasyfikacji końcowej nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce wykazując się dużą wiedzą i sprawnością sportową.

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w Szkole Podstawowej w Bujnach Szlacheckich odbył się również Konkurs Piosenki Przyrodniczej. W kategorii klas I – III naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IIIc – Maja Plucińska. Maja wykonała piosenkę pt. „Bieszczady”. Oliwia Kot  – uczennica klasy VIIa wystąpiła w w kategorii klas IV – VII i zaśpiewała piosenkę „Lato z ptakami odchodzi”. Dziewczynki w swoich kategoriach wiekowych uplasowały się na trzecich miejscach. Graulujemy!!! {gallery}rs_17_18/zwiad_ekologiczny{/gallery}