4 października uczniowie klasy IIIa i klas czwartych naszej szkoły mieli przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Tajemniczy ogród”. Inscenizację przygotował Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na podstawie znanej powieści Frances Hodgson Burnett. Opowieść o potędze przyrody i mocy przyjaźni zachwyciła grą aktorów, piękną scenografią, a przede wszystkim – ponadczasowym przesłaniem. Warto wybrać się na to przedstawienie, zaniepokoić perypetiami Mary i Colina, wzruszyć szczęśliwym zakończeniem.
Po teatralnych emocjach wyruszyliśmy do pobliskiego Olsztyna, by pod opieką przewodnika zdobyć zamkowe wzgórze i obejrzeć ruiny średniowiecznej twierdzy. Pogoda nam sprzyjała, toteż z przyjemnością spacerowaliśmy, słuchaliśmy ciekawych opowieści i podziwialiśmy urokliwy krajobraz okolic Olsztyna. Z pewnością wrócimy na Szlak Orlich Gniazd.

{gallery}rs_18_19/wycieczka_olsztyn{/gallery}