Kilka dni temu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami integracyjnymi w Zelowie mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym przedsięwzięciu zainicjowanym przez koordynatora projektu Improve the Youth. Projekt realizowany jest w Polsce przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie we współpracy z portugalską Fundacją Aventura Social w ramach Programu Erasmus+. Cel projektu to wsparcie młodzieży w jednej z najważniejszych sfer życia związanej ze zdrowiem psychicznym. W dniu 19 października 2018 roku na PGE Narodowym w Warszawie odbyło się spotkanie projektowe przy udziale zaproszonych Ekspertów oraz Ambasadorów Młodzieżowych. Podczas spotkania młodzi ludzie, m.in. uczniowie naszej szkoły, mieli za zadanie wspólne skonstruowanie scenariusza warsztatów dla rówieśników. Ważnym założeniem projektu jest bowiem angażowanie młodzieży na wszystkich etapach badań dotyczących przyczyn powstawania stresu oraz szukania sposobów zapobiegania mu. Uczestniczenie w działaniach Improve the Youth to ogromne wyróżnienie. Byliśmy przedstawicielami jednej z czterech szkół zaproszonych do współpracy. Uczniowie mieli szansę poznać rówieśników z innych regionów, pracować w grupach, wymieniać się spostrzeżeniami. Dla młodych ludzi było to bardzo cenne doświadczenie. Dużą przyjemność sprawiło też wszystkim zwiedzanie ogromnego obiektu sportowego – największego stadionu w Polsce. Trybuny z miejscami dla 58 tys. widzów, osiem kondygnacji, kilometrowa promenada wokół stadionu… wywarły na nas ogromne wrażenie.

{gallery}rs_18_19/erazmus_wycieczka{/gallery}