Nasza placówka przystąpiła do ogólnopolskiego programu organizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, którego celem jest zdobycie miana „Szkoły Niepodległej”. W trakcie trwania akcji uczestnicy biorą udział w różnych wydarzeniach związanych z tradycjami niepodległościowymi, realizują zadania zawarte w programie, których uwieńczeniem będzie wyżej wymieniony tytuł.

Jednym z nich jest zdobywanie i poszerzanie wiedzy na temat miejsc, ludzi żyjących niegdyś w naszej okolicy, którzy walczyli o wolność kraju bądź w jakimś stopniu przyczynili się do odzyskania niepodległości.
Z tej okazji w minionym tygodniu naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość – p. Andrzej Dębkowski – pracownik tutejszego Domu Kultury. W ciekawy sposób przybliżył uczniom starszych klas sylwetki ludzi zasłużonych nie tylko dla Zelowa, ale też całej ojczyzny. Któż by pomyślał, że tak wielu zelowan swymi czynami i postępowaniem zapisało się wielkimi zgłoskami nie tylko na kartach historii miasta, ale też kraju.

{gallery}rs_18_19/prelekcja_zelowianie{/gallery}