11 listopada to data o szczególnym znaczeniu dla Polski i Polaków. To data upamiętniająca dzień odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę świata. W tym roku święto to nabiera szczególnego znaczenia – mija sto lat odkąd Polacy mogą cieszyć się wolnym krajem. W naszej szkole święto to czcimy piosenką. Tradycją stał się organizowany w tym dniu Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Zgromadzeni na sali  odbyli nietypową wędrówkę po kartach historii z piosenką w tle – muzyczną podróż począwszy od  odrodzenia się państwa polskiego, jego odbudowę, tragedię  II wojny światowej, czasy PRL-u, narodziny Solidarności, aż po wydarzenia współczesne. Naród polski przetrwał czas niewoli właśnie dzięki pieśni powstańczej, religijnej i patriotycznej. Pieśni i piosenki tworzone w duchu polskości towarzyszyły walczącym w boju, umilały im czas wytchnienia.  Bywało, że ich wykonywanie narażało na represje, groziło aresztowaniem a nawet karą śmierci. Dziś możemy odważnie i bez lęku śpiewać pieśni patriotyczne przy różnych okazjach, przetrwały bowiem do naszych czasów przekazywane z pokolenia na pokolenie. A rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja, aby je przypomnieć. Publiczność wysłuchała 14 utworów, które towarzyszyły Polakom w latach 1918-2018. Na zakończenie uroczystości  – dokładnie o godzinie 11.11 zabrzmiał  „Mazurek Dąbrowskiego”,  zaśpiewany przez całą społeczność szkolną.

Klasy I – III

I miejsce –  Zuzanna Kopala kl.IIb, Aleksandra Kopala kl.Ia, Błażej Grzegorczyk kl.IIb

II miejsce – Maja Antoszczyk kl. IIa

III miejsce – Vanessa Kasperczyk kl.III