„Bezpieczny uczeń, bezpieczne dziecko” – pod takim hasłem kryją się liczne działania profilaktyczne skierowane zarówno do naszych uczniów, jak i ich rodziców. Tym razem wiedzę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa zgłębiali rodzice.  19 listopada br.odbyły się  w naszej szkole warsztaty profilaktyczne prowadzone przez przedstawiciela Straży Miejskiej w Bełchatowie, panią Jagodę Nieborak. Tematyka zajęć zaciekawiła bardzo dużą grupę rodziców, którzy z roku na rok liczniej uczestniczą w tego typu zajęciach. Pełen profesjonalizm prowadzącej, wiedza teoretyczna przeplatana przykładami z życia, filmami, a także możliwość indywidualnej rozmowy ze strażnikiem pozwoliły przybliżyć rodzicom problem bezpieczeństwa ich dzieci w różnych sytuacjach i miejscach.  Wysoka frekwencja potwierdza zasadność takich zajęć profilaktycznych.