Na Mikołajki uczniowie klasy VIIa przy współpracy z nauczycielem chemii przygotowali na lekcję tego przedmiotu kilka doświadczeń ukazujących ziarnistość materii. Zobaczyliśmy różne oblicza zjawiska dyfuzji oraz zmiany stanów skupienia i modelowe przedstawienie zjawiska kontrakcji. Samodzielne zdobywanie wiedzy przynosi dzieciom wiele satysfakcji, poza tym młodzi chemicy dowiedzieli się też, że już wiele wiedzą i umieją, jednak nie potrafili do tej pory tego nazwać i wykorzystać swoich umiejętności w życiu codziennym. Współczesne życie wymaga od ludzi twórczej aktywności i kreatywnego działania, dlatego wykorzystując naturalną ciekawość uczniów należy rozbudzać w nich kreatywność, zdolność do poszukiwania nowych rozwiązań, a także ekspresję twórczą. To właśnie robimy na lekcjach chemii eksperymentując.

{gallery}rs_18_19/chemia_7{/gallery}