Rozpoczął się czas jasełek, opłatkowych spotkań i wspólnego kolędowania. To czas magiczny, na który z niecierpliwością czekaliśmy wszyscy. Nie sposób nie ulec jego urokowi. Z radością włączamy się więc w przygotowywanie najpiękniejszych w roku świąt – Świąt Bożego Narodzenia i w kreowanie niepowtarzalnej atmosfery oczekiwania na nie. Uczniowie i nauczyciele oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami integracyjnymi w Zelowie dla kultywowania pięknych bożonarodzeniowych tradycji przygotowali miłą uroczystość, na którą zaprosili przedstawicieli władz Zelowa, przyjaciół szkoły oraz rodziców uczniów. Wieczorem 19 grudnia ok. godziny 17.00 gmach szkoły wypełnił się gwarem i śpiewem. Zaszczycili nas swą obecnością: Przewodniczący Rady Miejskiej p. Sylwester Drozdowski, Sekretarz Miasta p. Agnieszka Mysłowska, Proboszcz Parafii Ewangelicko – Reformowanej ks. Tomasz Pieczko, Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Zelów p. Barbara Berlińska, p. Anna Nowak ze Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Zelowie, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Urszula Kowalska oraz rodzice uczniów SP nr 2. Niezwykłe przedświąteczne spotkanie rozpoczął koncert Zelowskich Dzwonków, w których wykonaniu pięknie zabrzmiały kolędy i pastorałki. Delikatnej, niepowtarzalnej muzyki słuchaliśmy jak zaczarowani. A potem młodzi artyści z naszej szkoły zaprezentowali tradycyjne jasełka. Historia Narodzin Dzieciątka okraszona wzruszającymi kolędami spotkała się z serdecznym przyjęciem publiczności. Dużą atrakcją okazały się imprezy towarzyszące – wystawa szopek i kiermasz świątecznych ozdób stworzonych przez szkolnych plastyków na konkurs. Goście mogli zaopatrzyć się w kolejny już kalendarz prezentujący prace uczniów, a wydawany od 19 lat. Nie zabrakło też pysznego ciasta upieczonego przez jedną z mam z Rady Rodziców… To był wyjątkowy wieczór.

{gallery}rs_18_19/jaselka{/gallery}