W ramach programu pn. „100 tysięcy drzew na stulecie województwa łódzkiego”, nasza szkoła otrzymała od Samorządu Województwa Łódzkiego. Rośliny te zostały posadzone na terenie szkoły przez uczniów klasy VI ab i VII pod opieką nauczyciela przyrody i geografii pani Marleny Żurek.
Była to symboliczna forma uczczenia przez uczniów przypadającej na rok 2019 setnej rocznicy powstania województwa łódzkiego. Również była to lekcja w terenie na temat roli roślin w przyrodzie i życiu człowieka.
W ramach tej akcji odbyło się również spotkanie z pracownikiem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, w jakim celu zostały utworzone parki krajobrazowe w województwie łódzkim i jakie zadania realizują.

{gallery}rs_18_19/100_drzewa{/gallery}