W dniu 23 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się Festyn Integracyjny pod hasłem „Jakie tajemnice kryje woda?”. Uczestnikami festynu były dziesięcioosobowe zespoły uczniowskie z klas I-III ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Zelów. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej dotyczącej znaczenia wody w przyrodzie i życiu człowieka. Następnie uczestnicy rywalizowali drużynowo w zabawach sportowych, których konkurencje związane były z wodą. Potyczki sportowe zakończyły się następującym wynikiem:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2
II miejsce Szkoła Podstawowa w Wygiełzowie
III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Kociszewie
V miejsce Szkoła Podstawowa w Bujnach Szlacheckich
Ostatnim punktem festynu było składanie z papieru metodą origami zwierząt związanych z wodą, żyjących na poszczególnych kontynentach.
Wszyscy uczestnicy zabaw otrzymali nagrody w postaci sprzętu sportowego dla swoich szkół oraz nagrody książkowe dla wszystkich uczestników. Nagrody były współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Jakie tajemnice kryje woda?” oraz w ramach realizacji działań ekologicznych przez Powiat Bełchatowski

{gallery}rs_18_19/festyn_integracyjny{/gallery}