W tym roku nasi uczniowie mieli wspaniałą okazję do obcowania z dziką, nieokiełznaną przyrodą oraz obejrzenia pięknych, magicznych i niezwykłych miejsc w Bieszczadach. Każdy dzień dostarczał nowych, niezapomnianych wrażeń. Po wyjeździe z Zelowa dotarliśmy do Sandomierza, gdzie podziwialiśmy Katedrę, Rynek, Wąwóz Królowej Jadwigi i wędrowaliśmy Podziemną Trasą Turystyczną.
Wieczorem dojechaliśmy do naszego pensjonatu w Rzepedzi. Kolejny dzień rozpoczęła podróż do serca Bieszczad – Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Najpierw zwiedziliśmy miejscową Cerkiew, Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy. Po południu Bieszczadzka Kolejka Leśna zabrała nas w podróż do Przysłupia. W środę poznaliśmy życie dawnych mieszkańców w Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie, następnie płynęliśmy statkiem Werlas po Jeziorze Solińskim. Po rejsie dotarliśmy do źródełka w Zwierzyniu z mineralną wodą leczniczą. W czwartek wybraliśmy się do Skansenu w Sanoku, gdzie mogliśmy poznać życie mieszkańców pogranicza polsko-ukraińskiego: Bojków, Łemków, Pogórzan i Wolinian w okresie od XVII do XX wieku. Wieczorem odbyła się dyskoteka, którą poprzedziły prezentacje uczniów. Ostatnim punktem programu były warsztaty „Prąd z owoców” w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach.
To tylko część atrakcji naszego wyjazdu. W Bieszczadach trzeba być, zobaczyć, doświadczyć…

{gallery}rs_18_19/zielona_szkola_bieszczady{/gallery}