W piątek, 7 czerwca w Szkole Podstawowej w Bujnach Szlacheckich odbyły się konkursy przyrodnicze z okazji  Światowych Dni Ochrony Środowiska. Konkurs Piosenki Przyrodniczej przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie klas I – III i uczniowie klas IV – VI. W kategorii przedszkoli naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Pospiszył, która uplasowała się na drugim miejscu. W kategorii klas młodszych uczennica klasy Ib – Ewa Niewieczerzał zajęła drugie miejsce, a Nina Wiśniewska z klasy IIa – trzecie. W najstarszej kategorii wiekowej nie miała sobie równych uczennica klasy IVc Julia Urbaniak, która zachwyciła jury pięknym wykonaniem piosenki  „Ale jestem”. w tej samej kategorii na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Trojanowska z klasy Va. Gratulujemy młodym wokalistom!