17 czerwca 2019 r. dla uczniów klasy ósmej pewien etap życia przeszedł do historii. Kończąc ośmioletnią szkołę podstawową, rodzice na uroczystą akademię zaprosili: włodarzy miasta, których reprezentowała zastępca Burmistrza Zelowa pani Anetta Mądry. Nie mogło zabraknąć też nauczycieli uczących w tej szkole. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani dyrektor domu Kultury w Zelowie Małgorzata Dębkowska i pan Marek Wróbel – choreograf układu tanecznego. Licznie przybyli też bliscy”prawie” absolwentów.
Uroczyste pożegnanie klasy ósmej rozpoczęła pani dyrektor Anna Bodnar, witając wszystkich serdeczne i gratulując uczniom ukończenia szkoły podstawowej, życzyła im także powodzenia w zdobywaniu kolejnych etapów edukacji. Również Pani Burmistrz skierowała kilka ciepłych słów pod adresem uczniów i ich rodziców.
Następnie odbyła się najbardziej uroczysta i podniosła chwila, gdzie nastąpiło przekazanie władzy uczniowskiej młodszym kolegom i ślubowanie ósmoklasistów.
Zwieńczeniem tej części uroczystości był walc w wykonaniu grupy uczniów, który rozpoczynał zabawę taneczną. Tańce na początku trochę nieśmiałe z czasem nabierały barw i żal było się pożegnać.
„Czekaliśmy na ten moment, a jednak serce tak dziwnie uderza” – słowa wypowiedziane na początku przez jedną z uczennic, wyrażają wszystkie emocje, jakie towarzyszyły tego dnia każdemu z osobna, bo tak trudno za sobą zamknąć drzwi i zapomnieć…

{gallery}rs_18_19/wieczorek{/gallery}