2. września rozpoczął się nowy rok szkolny. Także w Szkole Podstawowej nr 2 zabrzmiał pierwszy dzwonek. O godzinie 9.00 wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli powitała Pani Dyrektor. W przemówieniu krótko przedstawiła, z czym trzeba będzie się zmierzyć w nadchodzącym roku szkolnym. Głos zabrali również zaproszeni goście. Warto zatrzymać się nad słowami Burmistrza Zelowa – p. Tomasza Jachymka, który w swym wystąpieniu mówił o niemałym wysiłku, jaki należy włożyć w zdobywanie wiedzy czy jej przekazywanie. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzył sukcesów, satysfakcji, niezapomnianych wrażeń i zadowolenia z efektów pracy. Na uroczystą inaugurację przybyli również Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia p. Elżbieta Pajewska, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Zelowie ksiądz prałat Jacek Ambroszczyk, Proboszcz Parafii Ewangelicko – Reformowanej w Zelowie – pastor Tomasz Pieczko, Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Urszula Kowalska. A na zakończenie słodka niespodzianka w postaci tortu dla tych, którzy pierwszy raz przekroczyli mury szkoły. Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swych sal, aby zapoznać się z planem zajęć.

Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite nad książką szkolną, nad zeszytem…