W piątek po południu, 4 października w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia Noc Bibliotek, w tym roku odbywającym się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Pierwsza część przeznaczona była dla uczniów klas 1-4. Przez dwie godziny słuchali fragmentów książki pt. Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie!”, wykonywali prace plastyczne z kotem w roli głównej, składali kota techniką origami oraz kilka chwil poświęcili na zabawy na hali. Druga część spotkania przeznaczona była dla uczniów klas 5-8, choć z zaproszenia skorzystali tylko uczniowie klas 5-7. W tej części motywem przewodnim była książka Katarzyny Zychli pt. „Dziewczynka tańcząca z wiatrem”, która pozwoliła nam zadumać się nad samotnością, niepełnosprawnością i relacjami między ludźmi. Mimo późnej pory nad kolejnymi zadaniami wszyscy pracowali wytrwale i z pełnym poświęceniem. A było to uzupełnianie brakujących wyrazów w wierszach polskich poetów, słuchanie piosenek, w których zostały one wykorzystane, wspólne czytanie wiersza K. I. Gałczyńskiego „Strasna zaba”. Odtwarzaliśmy również wiersz J. Tuwima „Okulary”, który nieszczęśliwie podzielił się na pojedyncze linijki i należało je połączyć w całość. Nie zabrakło również składania papierowych liści. W realizacji programu bardzo pomogli uczniowie z koła bibliotecznego z klas 7. i 5a. Każdy uczestnik spotkania otrzymał kopertę z exlibrisem akcji oraz pamiątkową zakładkę przesłaną przez pomysłodawcę i koordynatora akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej. W naszej szkolnej akcji wzięło udział ponad 80-ciu uczestników. Bardzo dziękujemy za przybycie i zaangażowanie w czasie zajęć.

{gallery}rs_19_20/noc_bibliotek{/gallery}