14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony pracownikom oświaty. Na wstępie Pani Dyrektor powitała zgromadzonych gości. Swą obecnością zaszczycili nas: Sekretarz Miasta – p. Krzysztof Borowski, Proboszcz Parafii Ewangelicko – Reformowanej w Zelowie – pastor Tomasz Pieczko oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Urszula Kowalska. Później wysłuchaliśmy życzeń skierowanych do nauczycieli. Następnie (co stało się tradycją tego dnia) wręczono nagrody nauczycielom szczególnie zaangażowanym w pracę dydaktyczno-wychowawczą. W tym roku możemy pochwalić się wyjątkowym wyróżnieniem. Bo oto Pani Anna Kimmer otrzymała Nagrodę Burmistrza. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Uczniowie starszych klas wykonali montaż słowno-muzyczny, ukazując kilka scen z życia szkoły. Młodzi aktorzy pokazali, jak wygląda praca nauczyciela, co czują uczniowie pisząc dyktando, odpowiadając przy tablicy, czy rozwiązując zadanie z matematyki. A wszystko przepełnione żartem, dowcipem i satyrą. Przedstawienie ubarwiły piosenki w wykonaniu chóru i solistek pod czujnym okiem p. Kimmer. Umiejętnościami wokalnymi pochwaliły się również uczennice klas I-II. Wykonawcom udało się rozbawić publiczność, która śmiała się do łez. Po zakończeniu uroczystości uczniowie z uśmiechniętymi buziami powrócili do domów.

{gallery}rs_19_20/dzien_nauczyciela{/gallery}