25 października odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.
W uroczystości udział wzięli:

Pani Dyrektor – Anna Bodnar, Sekretarz Miasta – Krzysztof Borowski, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia – Elżbieta Pajewska, Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 – Monika Laskowska, Dyrektor Przedszkola Edukacyjnego – Beata Jersak, przedstawiciel Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie Ewa Namięta, przewodnicząca Rady Rodziców – Urszula Kowalska, Rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie naszej szkoły.
     Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych. Szczególne słowa skierowała w stronę bohaterów tejże uroczystości – uczniów klasy pierwszej.
Pani Dyrektor w swoim przemówieniu zwróciła uwagę na doniosły charakter wydarzenia, jakim jest ślubowanie. Składając przyrzeczenie, wkroczą oni bowiem w uczniowskie życie pełne praw, ale przede wszystkim, pełne obowiązków. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie.
Po ślubowaniu Pani Dyrektor wielkim, drewnianym ołówkiem pasowała pierwszaków na uczniów. Każdy świeżo pasowany uczeń „podpisał” się pod aktem ślubowania. Wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy. Później były życzenia, które składali pierwszakom Goście, starsi koledzy i Rodzice. Nie zabrakło również prezentów.
Uroczystość ślubowania zwieńczył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

{gallery}rs_19_20/slubowanie_1{/gallery};