7 listopada 2019r. uczniowie klasy IV i Va pod opieką wychowawców – p. Joanny Pawełoszek i p. Anity Stępnik Wilczek oraz pani pedagog Patrycji Gębarowskiej pojechali do Teatru „Pinokio” w Łodzi na spektakl pt. „Ronja, córka zbójnika” .
„Jest to opowieść o miłości silniejszej niż spory dorosłych. Ronja i Birk – dziewczynka i chłopiec pochodzący z dwóch walczących ze sobą na śmierć i życie rodów zbójnickich – wbrew rodzicom stają się sobie bardzo bliscy. Para łobuzów buntuje się przeciwko światu dorosłych – rzeczywistości konfliktu, rozbojów i wzajemnej nienawiści. Historia o epickim rozmachu, pełna przygód w lesie zamieszkałym przez dzikie stwory, ma formę zbójeckiej ballady łączącej teatr żywego planu z elementami teatru lalek.
„Ronja, córka zbójnika” opowiada o takich postawach i wartościach jak uczciwość, wiarygodność, odpowiedzialność, wytrwałość, poczucie własnej wartości, szacunku dla innych ludzi, odróżnianiu dobra od zła”.
Aktorzy, prawdziwa scena, muzyka oraz ciekawa scenografia zafascynowały młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt.
Po spektaklu aktorzy Teatru „Pinokio” przygotowali specjalnie dla naszych uczniów warsztaty z pantomimy oraz improwizacji.
Nie śpij! Granie w Improwizację
Uczniowie klasy Va uczestniczyli w prostych grach i zabawach, dzięki którym wzrasta koncentracja, refleks i swoboda wyrażania emocji. Uczyły się zaufania, akceptacji i zgodnego funkcjonowania w grupie. Zajęcia pozytywnie wpłynęły na rozwój ruchowy, emocjonalny i intelektualny, a także na koordynację wzrokowo-ruchową i słuchowo-ruchową. Mamy nadzieję, że gry i zabawy improwizacyjne odblokowały potencjały twórczej ekspresji –nauczyły otwartości, kreatywności i wiary w siebie.
Ależ Pan to ma minę! – warsztaty pantomimy
W pantomimicznych zabawach uczestniczyli uczniowie klasy IV. Tam uczyły się kreatywności, pobudzały wyobraźnię, prowokowały do koncentracji i rozwijały plastykę ciała. Dla wszystkich była to nie tylko świetna zabawa i dużo radości, ale także nauka wyrażania emocji poprzez ciało.

{gallery}rs_19_20/warsztaty_teatr{/gallery}