„Ronja, córka zbójnika” to tytuł jednego z najlepszych spektakli Teatru „Pinokio” w Łodzi. Przedstawienie zrealizowano na podstawie powieści Astrid Lindgren pod tym samym tytułem. Prawie 4 lata po premierze inscenizacja cieszy się niesłabnącym powodzeniem, a kolejne roczniki młodych widzów na stojąco oklaskują świetnych aktorów teatru. 85 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie, którzy kilka dni temu obejrzeli inscenizację powieści szwedzkiej pisarki, podzieliło zachwyt większości krytyków teatralnych. Przedstawienie zdobyło bowiem kilka ważnych nagród: Złotą Maskę za najlepszy spektakl w teatrach lalkowych w sezonie 2015/2016, Nagrodę Jury Dziecięcego za najlepsze przedstawienie 3. Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu 2017 i Nagrodę „Ziarenko” Jury Juniorów XXI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2017. Opowieść o pięknej przyjaźni dwojga dzieci: Ronji i Birka, którzy pochodzą z walczących ze sobą zbójnickich rodów, budzi ogromne emocje. Młodzi bohaterowie nie godzą się na konflikty, rozboje i nienawiść. Wykazują się dojrzałością i konsekwencją, której dorośli mogą im tylko pozazdrościć. Zdobywają podziw, szacunek i wielką sympatię widzów.
Dużą atrakcją były warsztaty teatralne przygotowane dla uczniów naszej szkoły po zakończeniu przedstawienia. Zajęcia z pantomimy i improwizacji poprowadzili aktorzy występujący w obejrzanym spektaklu. Dla uczestników było to niezapomniane przeżycie.