„Odważ się być zdrowym” – tak brzmi nazwa projektu realizowanego przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie przy wsparciu Fundacji Legii i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zelowie znaleźli się wśród przedstawicieli pięciu szkół z różnych stron Polski, którzy w ramach projektu mieli okazję i niebywałą przyjemność uczestniczyć w zorganizowanej na Stadionie Legii Warszawa debacie na temat aktywności fizycznej ludzi młodych. W debacie uczestniczyli też przedstawiciele świata nauki z Włoch i Portugalii oraz z Uniwersytetu Warszawskiego. Dla młodzieży spotkanie było okazją do wymiany poglądów, ale też  do poznania wyników badań nad aktywnością fizyczną nastolatków oraz do wysłuchania opinii autorytetów naukowych. Młodzi uczestnicy konferencji zaprezentowali w formie plakatów swoje pomysły na zmotywowanie rówieśników do większej aktywności fizycznej. Efekty pracy grupowej okazały się znakomite. Po zakończeniu debaty odbył się mecz  na boisku, na którym trenują zawodnicy Legii. Młodzież i piłkarze zagrali w mieszanych składach. Taki mecz to niezapomniane przeżycie! Ostatni punkt pobytu w Warszawie stanowiła wizyta na świątecznie udekorowanej Starówce. Tegoroczna iluminacja wprawiła wszystkich w  zachwyt.

{gallery}rs_19_20/wycieczka_warszawa{/gallery}