„Wolontariusze na START” – tak nazwaliśmy nietypową grę planszową, którą w minionym tygodniu rozegrali uczniowie klas V – VIII naszej szkoły. Zasady gry uczestnicy poznali kilka dni wcześniej. Musieli stworzyć sześcioosobowe zespoły i przygotować się do wspólnego wykonywania różnych zadań, ale też do odpowiedzi na trudne pytania, m.in. dotyczące wolontariatu. Osobliwością gry była plansza rozłożona na podłodze. Nietypowe były też pionki – uczniowie reprezentujący każdy z zespołów. Rywalizacji towarzyszyły duże emocje – zwłaszcza podczas zadań sprawnościowych i muzycznych. Wszyscy – i zawodnicy, i kibice – mieli okazję, by porozmawiać o wolontariacie i poszerzyć swoją wiedzę na jego temat. Zwycięstwo w grze przypadło w udziale drużynie z klas: VIIa i VIIb. Gratulujemy!

{gallery}rs_19_20/wolontariat_final{/gallery}