„Oby się wszystkie trudne sprawy porozkręcały jak supełki…” – słowami księdza Jana Twardowskiego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie składali życzenia na zakończenie tegorocznych jasełek. Zaprezentowali je dwukrotnie: w środę 18 grudnia 2019 roku dla rodziców i przyjaciół szkoły oraz w piątek 20 grudnia – dla szkolnych kolegów. Oba występy spotkały się z ogromnym aplauzem publiczności. Najpierw wybrzmiały kolędy i pastorałki w wykonaniu Zelowskich Dzwonków, a potem popłynęła opowieść o narodzinach Dzieciątka – w stajence, w ubóstwie, „wśród nocnej ciszy”. Zawsze wzrusza ona i skłania do refleksji. Młodym artystom udało się wyczarować niepowtarzalny świąteczny nastrój. Obecni na bożonarodzeniowym przedstawieniu w SP nr 2 mieli okazję doświadczyć wielu pozytywnych emocji. Potwierdzili to w swych wystąpieniach zaproszeni na ten niezwykły wieczór goście: Przewodniczący Rady Miejskiej p. Sylwester Drozdowski, Radny Rady Miejskiej p. Tomasz Kamola, Sekretarz Miasta p. Krzysztof Borowski, Proboszcz Parafii Ewangelicko – Reformowanej ks. Tomasz Pieczko i Przewodnicząca Rady Rodziców p. Urszula Kowalska. Po zakończeniu jasełek można było obejrzeć wystawę szopek oraz dokonać zakupów na świątecznym kiermaszu. Po raz 21 zaprezentowany też został kalendarz z pięknymi pracami plastycznymi naszych uczniów.

{gallery}rs_19_20/jaselka{/gallery}