Jednym z wielu zadań realizowanych w naszej szkole w związku z udziałem w ogólnopolskim konkursie: „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat” był Szkolny Konkurs Literacki pod hasłem: „Pomogłem… pomogłeś…” Cele konkursu to m.in. zachęcenie i ośmielenie młodych ludzi do twórczości literackiej, ale też rozbudzenie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz promowanie zaangażowania w działania wolontariackie. Udział w konkursie wzięli uczniowie klas IV – VIII. Ich zadaniem było napisanie opowiadania lub wiersza na jeden z wybranych tematów: „Pamiętam ten dzień, kiedy pomogłem…” lub „Pamiętam ten dzień, kiedy mi pomógł…”.

Jury oceniające prace uczniów przyjęło następujące kryteria: zgodność z tematem, twórcze myślenie, oryginalność oraz poprawność językowa, stylistyczna i ortograficzna. Laureatów wyłoniono w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV – V i kl. VI – VIII. Przyznano następujące miejsca:
Klasy IV – V:
I miejsce – Wiktoria Leśniewska, kl. Vc
II miejsce – Maja Plucińska, kl. Vc
III miejsce – Michalina Rosiak, kl. Vc
Wyróżnienia – Maja Gorzelak, kl. Vc, Aleksandra Kowalska, kl. Vc, Julia Urbaniak, kl.Vc
Klasy VI – VIII:
I miejsce – Malwina Hoszowska, kl. VIIIa, Wiktoria Wilczek, kl. VIIIa
II miejsce – Adam Sobański, kl. VIIb
Gratulujemy laureatom. Warto pamiętać, że podejmowanie prób twórczości literackiej rozwija wrażliwość i umiejętność wyrażania własnych emocji, a angażowanie się w pomoc drugiemu człowiekowi sprawia, że świat staje się piękniejszy.