Rok 2020 jest poświęcony Janowi Pawłowi II, dlatego też uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literackim poświęconym pamięci Ojca świętego.

XVII POWIATOWY KONKURS pt. „PONTYFIKAT ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II” został objęty patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa i Starosty Powiatu Bełchatowskiego. Jego celem było:

– przybliżenie osoby św. Jana Pawła II i Jego Pontyfikatu,

– poznanie nauczania papieskiego i roli Papieża w życiu Kościoła,

– budzenie szacunku i miłości wobec Papieża w młodym pokoleniu,

– zdobywanie i pogłębianie wiedzy o pielgrzymkach Świętego Jana Pawła II do Polski,

– rozwijanie wyobraźni i twórczych umiejętności dzieci.

Przeznaczony  dla uczniów klas: IV – VIII i przebiegał w dwu etapach. W pierwszym etapie szkolnym w miesiącu maju wyłoniliśmy dwóch uczniów, którzy przeszli do etapu powiatowego. Byli to: Mateusz Kaczmarek uczeń kl. V „c” i Mateusz Szczepański uczeń kl. VI „a”. Uczniów do konkursu przygotowały Małgorzata Pelian i Joanna Pawełoszek.

W dniu 21 czerwca 2020r z okazji obchodów Dni Papieskich w czasie uroczystej Mszy świętej w kościele pw. Narodzenia NMP w Bełchatowie prowadzonej przez abp Grzegorza Rysia zostały wręczone nagrody na etapie powiatowym. Jednym z 8 laureatów został uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie – Mateusz Kaczmarek, który zdobył wyróżnienie. Gratulujemy

{gallery}rs_19_20/konkurs_papiez{/gallery};