W dniu 16 października 2020 r. młodzież z klas IV – VIII wzięła udział w  kampanii społecznej z okazji Miedzynarodowego Dnia Białej Laski pod hasłem: „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą historii białej laski. Wysłuchali listu Adama ucznia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bydgoszczy czytanego przez Weronikę. Obejrzeli film o piśmie punktowym prezentowanym na kanale Tyfloakademia. Następnie zobaczyli, jak osoba niewidoma pisze na maszynie Braillowskiej. Mogli przekonać się, jak trudna jest orientacja w przestrzeni oglądając poruszanie się Michała po ulicy. Zdobyli wiedzę potrzebna do pomocy osobie niewidomej oglądając film „N jak niewidomy, czyli jak pomóc osobie z dysfunkcją wzroku”. Na podstawie filmu „Dostępność Warszawy jest dla nas ważna” dowiedzieli się,  do czego służą specjalne krawężniki, płyty chodnikowe i płyty uwagi, i jak ważne dla niewidomych jest, aby tych miejsc nie blokować. Końcowym punktem naszego wydarzenia było przybliżenie naszym uczniom sylwetek osób niewidomych, którzy pomimo swojej niepełnosprawności potrafią realizować swoje pasje: alpinisty Dawida Gwoździka z Bełchatowa i Justyny Mazur niewidomej lekkoatletki.

{gallery}rs_20_21/dzien_bialej_laski{/gallery}