W dniu 11 czerwca w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Integracji pod hasłem „Każdy inny, równy, wyjątkowy”. W tym dniu nasi uczniowie mieli możliwość poznania standardów zachowań wobec osób z niepełnosprawnością. Często nie wiemy jak pomóc osobie z niepełnosprawnością. Pomocne w rozwiązaniu tych problemów okazały się prezentowane filmy i dyskusje po ich obejrzeniu. Uczniowie dowiedzieli się jakich postępowań należy unikać, w kontakcie z osobą z niepełnosprawnością intelektualną, narządu wzroku, słuchu, niepełnosprawną ruchowo. Jakie natomiast będą pomocne w kontakcie z tymi osobami.  Nasi wychowankowie mieli możliwość uzyskać wiele cennych wskazówek dotyczących oczekiwań osób z niepełnosprawnością.

Natomiast na przykładzie niewidomego Bełchatowianina, pana Dawida Goździka, który trenuje karate, skacze na spadochronie, chodzi po górach, a o sobie mówi: „Wyznaję zasadę, że wszystkie bariery i hamulce siedzą w naszych głowach”, zobaczyli, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu i realizacji własnych pasji.

{gallery}rs_20_21/dzien_integracji{/gallery}