W środę 23 czerwca  klasy ósme zakończyły naukę w Szkole Podstawowej nr 2. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnów: państwowego i szkoły. Następnie Pani Dyrektor skierowała kilka słów do absolwentów  i zebranych gości.

Swą obecnością zaszczyciły nas: Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia –   p. Ilona Wańdoch  oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Urszula Kowalska.

Po powitaniu odchodzący uczniowie przekazali sztandar oraz symbole szkoły delegacji klas siódmych. Od młodszych kolegów i koleżanek usłyszeli słowa otuchy, życzenia na dalsze lata nauki  oraz  otrzymali mały upominek Zanim to nastąpiło, absolwenci złożyli uroczystą przysięgę. Po części oficjalnej przyszedł czas na  wręczenie dyplomów, nagród, wyróżnień. Listy gratulacyjne i podziękowania otrzymali również rodzice tych uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, najczęściej angażowali się w życie szkoły.

W części artystycznej uczniowie klasy ósmej podziękowali nauczycielom za trud, cierpliwość i serce włożone w ich edukację. Powspominali dawne czasy, kiedy to po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły. W  podziękowaniach nie zapomnieli również o swych  rodzicach, którzy otaczają ich troską, kochają ponad wszystko i nieustannie pomagają.

Więc żegnaj, szkoło!

Już milczy teraz klasa i pusty korytarz.

Szkoło! Już nigdy nas nie powitasz!

{gallery}rs_20_21/wieczorek_8{/gallery}