„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”! Roger Bacon

Nasze Grono Pedagogiczne przygotowało dla Uczniów klas I-III SUPER MATEMATYCZNĄ NIESPODZIANKĘ !

Głównym celem współczesnej edukacji jest kształcenie osobowości ucznia, a w tym jego pozytywnego stosunku do nauki, rozbudzanie ciekawości świata, rozwijanie indywidualnych zdolności poznawczych oraz umiejętności uczestniczenia w życiu społecznym. Osiągnięciu tych celów służą właściwe metody nauczania, w tym nowatorski sposób organizowania zajęć lekcyjnych, jakim są metody aktywizujące, czyli metody zwiększające czynny udział uczniów w zajęciach dydaktycznych.

Aktywność uczniów jest ważna w procesie zdobywania wiedzy. Bierne przyswajanie wiadomości utrudnia uczniom ich zrozumienie i wykorzystanie w praktyce, a wiedza przekazywana w postaci gotowej jest powierzchowna, nietrwała i nieoperatywna. Aktywność twórcza i samodzielne dochodzenie do celu sprzyja pogłębianiu zdobytej wiedzy, jej operatywności i trwałości.

1 października 2021r. uczniowie klas 1-3 obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu doskonaliły znajomość działań matematycznych. Klasy 1 miały możliwość zapoznania się ze znakiem mnożenia, drugie układały puzzle matematyczne, a trzecie sprawdziły swoje umiejętności za pomocą kart pracy. W naszej szkole, tak aktywizujemy uczniów do nauki.

{gallery}rs_21_22/tabliczka_mnożenia{/gallery}