Od kilkunastu lat 1 października jest w naszej szkole świętem muzyki. W tym roku uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zajęciach poświęconych Fryderykowi Chopinowi, jego muzyce i XVIII Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznemu. W czasie godziny lekcyjnej posłuchaliśmy muzyki wybitnego kompozytora w wykonaniu znakomitego pianisty Rafała Blechacza – laureata konkursu z 2005 roku. Posłuchaliśmy wywiadu z pianistą. Poznaliśmy prawie stuletnią historię konkursów, ich uczestników i jurorów. Spotkanie zakończył quiz, w którym należało rozpoznać, czy prezentowany fragment muzyki jest dziełem Chopina, czy nie.

Zachęcamy do śledzenia XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego, który będzie trwał od 2 do 23 października

{gallery}rs_21_22/dzien_muzyki{/gallery}