„Zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi”

Nie zadają pytań, nie krytykują.”

– George Elliot

Każde nasze zwierzątko-przyjaciel jest inne, ale wszystkie nasze zwierzaki cenimy za to, że samą swoją obecnością poprawiają nam humor. Ich miłość różni się od tej, jaką oferują nam ludzie, ale z pewnością jest zawsze szczera. 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji odwiedził naszą szkołę lekarz weterynarii – p. Marcin Keler. W czasie spotkania z p. Marcinem dzieci dowiedziały się, jakie są potrzeby zwierząt i sposoby opieki nad nimi oraz o czym muszą pamiętać decydując się na zwierzę domowe. Następnie wszyscy obejrzeli film edukacyjny „ Zwierzę to nie zabawka”, słuchali piosenek o zwierzętach i tworzyli prace plastyczne. Nasi uczniowie dobrze wiedzą, że zwierzę może być naszym przyjacielem. Najpierw jednak my musimy mu ofiarować swoją troskę i opiekę.

{gallery}rs_21_22/dzien_zwierzat{/gallery}