W dniu 24 listopada br. uczniowie klas VI-VIII mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji przyrody dotyczącej życia gadów, mieli możliwość zobaczyć egzotyczne gatunki węży np. pytona tygrysiego, pytona tygrysiego albinosa i boa dusiciela.

Prowadzący zajęcia w bardzo interesujący sposób omówił tajniki żywienia i hodowli tych gadów, przedstawił ich budowę, fizjologię, zachowania i zwyczaje. Dużą atrakcją dla uczniów było to, że mogli zwierzęta dotykać, pogłaskać – oczywiście pod czujnym okiem prowadzącego. Przysporzyło to dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Żywa lekcja przyrody to dla uczniów bardzo cenne doświadczenie, które na długo zostanie w pamięci. Być może w przyszłości będzie inspiracją do rozwijania nowych zainteresowań, pasji oraz wyboru zawodów.

{gallery}rs_21_22/gady{/gallery}