Przedstawienie jasełkowe wprowadza nas w okres Świąt Bożego Narodzenia, przypomina nam, że Syn Boży rodzi się wśród nas. Prawdziwy Bóg zstępuje na ziemię. Szuka On miejsca dla siebie nie tylko w stajence, w Betlejem, ale przede wszystkim szuka go w ludzkich sercach. Boże Narodzenie to czas radości i ciepła. Taka też była nasza tegoroczna jasełkowa inscenizacja. Pragnąc tą radością podzielić się z innymi, zaprosiliśmy na niezwykły wieczór szczególnych gości: panią Urszulę Świerczyńską Burmistrz Zelowa,  Sekretarz Miasta panią Agnieszkę Mysłowską, pana Dariusza Kaczmarka radnego i prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, pana Michała Stańkę przewodniczącego Komisji Oświaty Kultury Sportu i Bezpieczeństwa, ks. prałata Jacka Ambroszczyka, a także Tomasza Pieczko pastora kościoła ewangelicko – reformowanego. Pastor, mający wyjątkowy dar oratorski, wziął w tym spotkaniu czynny udział, zapowiadając wykonanie kolejnych utworów przez słynne Zelowskie Dzwonki. Nie sposób pominąć udziału w przedstawieniu rodziców i krewnych uczniów naszej szkoły, którzy z dużym uznaniem, a nawet wzruszeniem przyjęli występy swoich dzieci.
Podczas spotkania odbyła się promocja 15. edycji kalendarza szkolnego, w którym znalazły się prace plastyczne naszych uczniów, wykonane pod kierunkiem pani Joanny Grzanki. Po występie odbył się kiermasz kalendarzy, kartek świątecznych, lalek szmacianek i bombek choinkowych – wszystkie pieczołowicie wykonane przez uczniów naszej szkoły.
W holu szkoły można było podziwiać także przepiękne szopki bożonarodzeniowe wykonane przeróżnymi technikami, które wezmą udział w gminnym konkursie „Na najładniejsza szopkę bożonarodzeniową” .
     Tegoroczne jasełka, które odbyły się 17grudnia,  zostały przygotowane przez uczniów klas III i IV, ubogacone śpiewem chóru i szkolnych Nutek pod czujnym okiem pani Anny Kimmer i Małgorzaty Pelikan.  Swoją pomocą służyła także pani Lilianna Rogut. Dekoracje wykonała pani Aleksandra Szewczyk – Rogut. Prezentację kalendarza szkolnego na rok 2015 przygotowała pani Joanna Grzanka.

{gallery}rs_14_15/jaselka{/gallery}