W tym roku konkurs, organizowany przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundację matematyków Wrocławskich, odbywa się po raz trzynasty, a reprezentacja naszej szkoły uczestniczy w nim po raz dziewiąty. Zmagania konkursowe są dwuetapowe. Pierwszy polega na przesłaniu prac płaskich lub przestrzennych wykonanych techniką origami, bez użycia kleju. Etap finałowy odbywa się we Wrocławiu i polega na wykonaniu składane z modeli lub ze schematu oraz rozwiązania zadań matematycznych.

Tegoroczna reprezentacja naszej szkoły liczy dwunastu uczestników. Po sześciu w kategoriach: Młodzicy (klasy 3-5) i Juniorzy (klasy 6-8). Każdy z nich wykonał po dwie prace mozaikę i bryłę. Za swoje prace otrzymali najwyższe noty i wszyscy przeszli do etapu finałowego, który odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia 2022.

Zachęcamy do obejrzenia prac wysłanych na ten konkurs.