Powtórkę z mitologii zaliczyli w zeszłą środę uczniowie klas: 4a, 7b, 7c i 8b Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie, obejrzeli bowiem jeden z najlepszych spektakli Teatru Muzycznego w Łodzi – ” Tadek na tropach Minotaura”. „Tadek na tropach Minotaura” to spektakl muzyczny stworzony z myślą o młodych widzach zafascynowanych mitologią grecką, lub takich, którzy w łatwy i przystępny sposób chcą się z nią zapoznać. Podróżując wraz z tytułowym Tadkiem (Tezeuszem) przez zakamarki mitycznego labiryntu poznajemy greckich bogów i herosów, w tym m.in. Zeusa, Midasa, Dedala i Ikara, Syzyfa, Ariadnę, Orfeusza, Eurydykę, Prometeusza, Heraklesa i wreszcie – samego Minotaura. Najpopularniejsze mity stały się kanwą dla opowieści o poszukiwaniu celu i odkrywaniu siebie.

Spotkanie z Zeusem, Hermesem, Orfeuszem, Midasem, Ariadną a także innymi starożytnymi bohaterami okraszone zostało muzyką oraz tańcem, dzięki czemu niełatwo będzie je zapomnieć.

{gallery}rs_21_22/minotaur{/gallery}