Z okazji ” Dnia Ziemi” uczniowie klasy VI, napisali następujący list do Pana Jarosława Zająca – Nadleśniczego Nadleśnictwa Bełchatów:

Szanowny Panie Nadleśniczy!

Jesteśmy uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami integracyjnymi w Zelowie. W imieniu swoim i naszych kolegów zwracamy się do Pana z prośbą o bezpłatne przekazanie nam sadzonek drzew, które posadzimy na terenie naszej szkoły.

Bardzo prosimy o przychylność wobec naszej inicjatywy, gdyż mamy świadomość, że drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie, a także są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów oraz zwierząt, a sadzenie drzew jest jednym z najbardziej opłacalnych, skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Liczymy na Pana zrozumienie i pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. Ziemia jest naszym wspólnym domem, o który możemy zadbać tylko my sami, nikt inny za nas tego nie zrobi.

Z poważaniem Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie.

Dziękujemy Panu Nadleśniczemu za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. Efekty naszej współpracy zobaczcie sami.

{gallery}rs_21_22/dzien_ziemi{/gallery}