Każdy człowiek może być twórczy w różnych dziedzinach. Kreatywność to inaczej szukanie nowych rozwiązań, odwaga tworzenia, odwaga wyciągania wniosków a także wykorzystywanie i szukanie nowych dróg. Kreatywność ma zachęcać do twórczego, wielodyscyplinarnego myślenia oraz bycia innowacyjnym.

W życiu codziennym kreatywność sprzyja wymyślaniu nowych pomysłów, umożliwia stawianie czoła sytuacjom lub problemom z jakimi wcześniej nie mieliśmy do czynienia.

Trzeba podkreślić, aby kreatywność mogła się ujawnić niezbędna jest odwaga dziecka a także dorosłego, który ją prezentuje. W życiu dorosłym, nie można przestraszyć się płynięcia „pod prąd”, przekraczania utartych schematów ludzkich działań i zachowań. Taka postawa z kolei pociąga za sobą bycie wolnym.

Wolność osiągamy wtedy, gdy dzięki kreatywności mamy do wyboru wiele dróg, nie jesteśmy zdeterminowani do jednej wybranej przez wszystkich, widzimy przed sobą różne możliwości, to właśnie wtedy jesteśmy w stanie podjąć wobec nich właściwą decyzję. Osiągnąć to wszystko możemy właśnie dzięki umiejętności twórczego myślenia i mamy nadzieję, że właśnie taka postawę życiową przekażemy uczniom naszej szkoły!

Wreszcie na koniec, kreatywność umożliwia stawianie czoła sytuacjom lub problemom z jakimi wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Tak więc, nauka kreatywności jest niezbędna i bardzo ważna w procesie uczenia.

Dziękujemy Wszystkim obecnym za udział w naszym festiwalu kreatywności-niezapomniany, cudowny i bezcenny czas!

Filmik nagrany przez Adriannę Kowalską i Zuzię Selerowicz uczennice kl. 7c