W poniedziałek 25 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

„Czytamy książki, aby dowiedzieć się, kim jesteśmy i kim możemy się stać”. Ursula Le Guin

Uczniowie dowiedzieli się: co to za święto i dlaczego obchodzone jest 23 kwietnia, jak powstała i ewoluowała książka na przestrzeni wieków – począwszy od glinianej tabliczki w starożytnej Mezopotamii aż po współczesne publikacje zapisane w formie elektronicznej, czyli e-booki.

Kolejna dawka ciekawostek dotyczyła największej, najmniejszej, najgrubszej i najdroższej książki. Uczniowie obejrzeli też film, na którym pobijany jest rekord Guinnessa na najdłuższe domino z książek.

Dzieci poznały, w jaki sposób można wykorzystać dostępne w sieci materiały, a także jak działa prawo autorskie.

{gallery}rs_21_22/dzien_ksiazki{/gallery}