Naszą misją w pracy z dziećmi i młodzieżą w szkole jest wspieranie i kształtowanie prawidłowego rozwoju osobowości.

Bardzo ważne jest dla nas indywidualne podejście do młodego człowieka, empatia, szczerość i troska o jego bezpieczeństwo. Równocześnie uczymy naszych uczniów odpowiedzialności i otwarcia na drugiego człowieka.

Drodzy Rodzice, informujemy o możliwości BEZPŁATNEJ pomocy (w ramach NFZ) z usług niedawno otwartej w Bełchatowie Poradni Psychologiczno-Terapeutycznej dla Dzieci, Młodzieży oraz Rodzin. Narodowy Fundusz Zdrowia, dostrzegając ogromne problemy uczniów, którzy za sobą mają wiele miesięcy nauki zdalnej, wybrał w konkursie podmioty medyczne, które będą udzielać wsparcia psychologicznego, psychoterapeutycznego i pomocy środowiskowej dzieciom i młodzieży z problemami. Mogą to być zaburzenia lękowe, depresyjne, adaptacyjne, problemy emocjonalne, czy występowanie uzależnienia od ekranów.

Klinika Wolmed Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie.