Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami integracyjnymi w Zelowie promuje kulturę integracji i przełamywania barier.

Nasza misja brzmi: bądźmy źródłem inspiracji, innowacji, tolerancji a jednocześnie odwagi.

Mamy zaszczyt zaprosić do udziału w XIV GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM INTEGTACJA TY I JA pod tytułem: ” Sport łączy…”

CELE KONKURSU:

• Przybliżenie uczniom i nauczycielom problematyki związanej z integracją osób niepełnosprawnych.
  • Uświadomienie uczniom, że osoby niepełnosprawne również mogą uprawiać różne dyscypliny sportu, na miarę swoich możliwości.
  • Kształtowanie kreatywności i wrażliwości estetycznej.
  • Promocja i prezentacja twórczości dzieci.

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

1.Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami integracyjnymi w Zelowie.

2.Udział w konkursie jest bezpłatny.

3.Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci z grup „0”, uczniów klas I-VIII szkół podstawowych, a w szczególności uczniów klas integracyjnych, członków Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Zelowie

4.Prace należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie z dopiskiem prace na konkurs ,,Sport łączy…’’.

5.Termin nadsyłania prac upływa 30 maja 2022 r.

6.Materiały przesłane na konkurs nie podlegają zwrotowi.

7.Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej osobę (osoby) niepełnosprawną uprawiającą wybraną przez siebie dyscyplinę sportu. Można przedstawić zabawy sportowe dzieci zdrowych z kolegami, którzy posiadają pewną niepełnosprawność.

8.Prace będą oceniane pod względem merytorycznym i artystycznym.

9.Kryteriami oceny będą:

1. a) zgodność tematyki i techniki wykonania pracy,