Jest nam niezmiernie miło poinformować o udziale naszej szkoły w wyjątkowym projekcie przygotowanym przez UNICEF Polska, zwracając szczególną uwagę na profilaktykę zdrowia psychicznego, zwłaszcza w okresie dojrzewania.

Celem akcji UNICEF Polska „ eMOCje W GŁOWIE” jest kształtowanie świadomości w zakresie zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz pokazanie jak je chronić i o nie dbać. Klasy 3a i 3b, 5a, 6a oraz 8b brały udział w ramach projektu edukacyjnego „eMOCje W GŁOWIE”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach na których dowiedzieli się jak rozumieć emocje, jak radzić sobie z emocjami oraz jak emocje wpływają na nasze ciało. Umiejętności zdobyte podczas zajęć pomogą młodym ludziom skuteczniej radzić sobie w szkole, w relacjach towarzyskich, w społeczności lokalnej oraz w innych dziedzinach aktywności przez całe życie. Wszystkim rodzicom uczniów klas 3-8 został udostępniony film, dotyczący zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w projekcie.

{gallery}rs_21_22/unicef{/gallery}