Edukacja ekologiczna stanowi szczególny rodzaj kształcenia i wychowania, który pozwala z nieco innej perspektywy spojrzeć na świat. Edukacja ekologiczna rozwija nie tylko wiedzę, ale również umiejętności oraz kształtuje postawy a także motywuje do działania. Zadaniem szkoły, edukacji ekologicznej jest promowanie zdobywanej wiedzy i przygotowanie do stawiania czoła wyzwaniom współczesnego świata. To właśnie szkoła jest miejscem inspirującym do zmian. Ważne jest, żeby uczniowie poznawali najważniejsze wyzwania środowiskowe i szukali rozwiązań w swoim najbliższym otoczeniu.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy zwycięskie prace Szkolnego Konkursu Ekologicznego pod tytułem: „Ziemia-moja czysta planeta”.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy w formie kolażu przedstawiającego kształt Ziemi i wypełnionego darami natury- wykorzystując np. kamienie, liście mech, szyszki, kwiaty itp.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy niezwykłej kreatywności.

{gallery}rs_21_22/moja_ziemia{/gallery}