21 września 2022 r. reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie brała udział w Mistrzostwach Powiatu bełchatowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Bełchatowie w Powiatowym Centrum Sportu, organizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

Sportowy oraz Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie. Naszą szkołę w tych prestiżowych zawodach reprezentowało jedenastu uczniów z klas IV-VIII. Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, padło wiele rekordów czasowych w poszczególnych biegach na 1000 i 1500 m. Po trudnych zmaganiach, jakimi jest start w biegach przełajowych w terenie na długim dystansie troje uczniów zajmując w swoich biegach miejsca I-V wywalczyło awans do zawodów na szczeblu województwa. W biegu dziewcząt klas VII i VIII Amelia Kosmala zajęła I miejsce. Natomiast wśród chłopców starszych Cezary Klich zajął V miejsce. W kolejnych startach tym razem klas IV-VI wśród chłopców tej kategorii wiekowej IV miejsce wywalczył Jakub Pospiszył.

W zawodach brali udział: Natasza Jarkowska, Wiktoria Jędrzejczyk, Julia Duraj, Nina Wiśniewska, Maja Fligner, Antoni Ambrozik, Miłosz Wojajczyk, Grzegorz Burasiewcz.