W świetlicy szkolnej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie mogą przyjemnie i pożytecznie spędzić wolny czas w oczekiwaniu na powrót do domu czy na zajęcia dodatkowe. Podczas zajęć świetlicowych dzieci mają możliwość odrobić zadaną przez nauczycieli pracę domową, grać w gry planszowe, bawić się, układać puzzle, kolorować, czytać. Poprzez zabawę rozwijają swoje umiejętności plastyczne, dzielą się własnymi pomysłami oraz umacniają swoje relacje z rówieśnikami. Dziś podczas zajęć w świetlicy szkolnej niektórzy uczniowie skorzystali z propozycji nauczyciela świetlicowego i rozwijali swoje umiejętności manualne tworząc różnego rodzaju kwiaty używając bibuły, słomek do napojów i kleju. Inne skupiły się na odrabianiu zadanej przez nauczyciela pracy domowej, jeszcze inni woleli dzielić się swoim hobby, grać w gry bądź układać domino. Czas spędzony w świetlicy szkolnej ma być przede wszystkim chwilą poświęconą kreatywnemu rozwojowi oraz czasem spędzonym w miłej i przyjaznej atmosferze. Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dzieci odnajdują w sobie nowe inspiracje i w sposób dowolny i pożyteczny spędzić czas nie używając słów „nudzi mi się „….