W dniu 27 października 2022 r. miały miejsce wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Zelowie na kadencję 2022 – 2024.

Poprzedzająca wybory, dobrze przygotowana i przeprowadzona kampania wyborcza w szkole, była cennym doświadczeniem dla młodzieży szkolnej. Zachęciła uczniów do zastanowienia się nad wyborem „młodzieżowych liderów”. Ponadto stworzyła okazję do dialogu na poziomie szkolnym nad problemami i potrzebami młodzieży, a także sytuacją w szkole.

W dniu wyborów uczniowie mogli samodzielnie jak dorośli obywatele dokonać wyboru swoich przedstawicieli, którzy będą ich reprezentantami w strukturach Młodzieżowej Rady Miejskiej, dzięki możliwości bezpośredniego przedstawiania swoich postulatów przed lokalną władzą.

{gallery}rs_22_23/mlodziezowa_rada{/gallery}