„Są dziwy w niebie i na ziemi, o których

ani śniło się waszym filozofom.” ( W. Szekspir)

3 listopada uczniowie klasy 7 brali udział w wieczorze literackim „Spotkanie z Dziadami”. W tajemniczy nastrój wprowadził uczestników specjalnie przygotowany wystrój klasy , a także film pt. „Kilka ciekawostek o Halloween”. Film miał charakter edukacyjny ,wyjaśniał, skąd pochodzi tradycja przebierania się za duchy, upiory czy demony, skąd wziął się obyczaj częstowania dzieci cukierkami lub innymi łakociami, gdzie najhuczniej obchodzone jest Halloween i dlaczego jest tak popularne. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację „Jakie Halloween? Dziady!”, animację „Upiór” oraz wysłuchali ballady poprzedzającej „Dziady cz. II”. Tak przygotowani, „nastrojeni” przeszli do punktu kulminacyjnego – poznania treści utworu. Młodzież z przejęciem czytała kolejne wersy dramatu. Ważną rolę spełniał chór, którego kwestie deklamowała cała grupa , co dodatkowo potęgowało nastrój tajemniczości i grozy.

{gallery}rs_22_23/dziady{/gallery}